APPOINTED GRAND OFFICERS

ADVISORY BOARD

Bro. Anthony Buck, (223),GWP Emeritus                       

Bro. Andrew Jackson (232)

Sis. Eva Drain (136)      

Sis. Dameasha Pickett (136)

EXECUTIVE BOARD MEMBERS

Sis. Martha J. Smith (5)            

Sis. Diane Hicks (144)      

Bro. Antwon Miller (358)

TRUSTEES

Bro. Harold Evans (5), Chair

Sis. Michelle Lattimore (232)

Sis. Essie Patterson (291)

ACCOUNT/BUDGET/FINANCE

Bro. Andrew Jackson (232) Chair

Sis Robbie Pillow (220)

Sis. Cassandra C. Osborne (5)

Sis Donna Berkley (215)

OTHER APPOINTED OFFICERS

Sis. Sharon Franklin, PDDGM (291) Grand Lecturer

Sis. Donna Berkley (215), Grand Assistant Secretary -Email: msbeedonna@aol.com

Sis. Deatrice Craddock (77 ), Grand Warder

Sis. Michelle S. Moore (165), Grand Warder

Bro. Correy L. Helton (4), Grand Sentinel

Bro. Roger Thompson (62), Grand Sentinel Emeritus

Sis. Lena Baker (105), Honored Grand Chaplain

Sis. Beverly Staten (22), Grand Assistant Chaplain

Sis. Wanda Grissom (191), Grand Marshal

Sis. Sharon Franklin (291), Grand Marshal

Sis. Darneasha Pickett (136), Grand C.C.F.C

Sis. Sandra R. King (98), Grand Publicist Email: sking196@gmail.com

Sis. Martha J. Smith (5), Grand Historian

Sis. Mary Brown (114), Grand Sunday School Supervisor

Sis. Maria Starks (125), Grand Assistant Sunday School Supervisor

Sis. Deborah Reese (136), Grand Choir Director

Sis. Crystal Brown (4), Grand Musician

STAR POINTS                                                             

Sis. Casondra R. Wilson (61) Grand Adah                     

Sis. Thelma Batson (5) Grand Ruth                              

Sis. Mary Halliburton (136) Grand Esther                 

Sis. Kaye White (1) Grand Martha                               

Sis. Deanna Peppers (241) Grand Electa

ALTERNATES

  Sis. Regina Elam (125)         

FLAG BEARERS                                                        

Sis. Brenda Brinkley (22) Grand Christian Flag            

Sis. Monica Helton (4) Grand U.S. Flag                         

Sis. Gail Jackson (1) Grand O.E.S. Flag

TEAM CAPTAINS

Sis. Eva N. Drain, PGWM (136), Administrative Degree Team Captain

Sis. Alisha Senter (133), O.E.S. Team Captain

Sis. Kimberly Shropshire (), Chapter of Sorrow, Team Captain

Sis. LaTashja R. Mosby (113) Excelsior Purple Gems, Co-Chair

Sis. Karen Camper (241), Excelsior Purple Gems, Co-Chair

GRAND STANDING COMMITTEES                              

SUNBEAM ORGANIZER & SUPERVISORS

Sis. Chandra McKinner (264), Grand Sunbeam Organizer

Sis. Bessie Simms (5), Associate Grand Sunbeam Organizer & Supervisor

APPEALS & GRIEVANCES

Sis. Johnnie Boyd (35), Chair

Sis. Chandra McKinner (264)

Sis. Hazel Thompson (62)

WAYS and MEANS                                                     

Sis. Alisha Senter (133), General Chair                          

Sis Murphytine Yarbrough (117), Co-Chair

DISPENSATIONS

Sis. Georgia Walters , Chair

AID TO BLACK COLLEGES

Sis. Lisa Myrick (133), Chair

Sis. Ruby Merriweather (1)

Sis. Gloria Bridges (220)

Sis. Maude Washington (149)

Sis. Maxine Mercer (98)

Sis. Rhonda Norris (106)

Sis. Katie Wilson (61)

SCHOLARSHIPS

Sis. Charline Simmons (105)

Sis. Lula M. Warren (2)

Sis. Elenora Mallory (148)

Sis. Katie Wilson (61)

NURSES UNIT

Sis. Carmen Moore (252)

Sis. Stacy Bogard Holmes (54 )

TIME & RULES

Sis. Julie McClain (220)

RESOLUTIONS

Sis. Sherry Rollins (133), Chair

Sis. Dorothy Scott (2)

Sis. Murphytine Yarborough (117)

AUDIT

Sis. Carmanelette Rawls (232),Chair

Bro. Andrew Jackson (232)

CREDENTIALS

Sis. Helen J.H. Davis(73),Chair

Sis. Brenda Jackson (73)

JURISPRUDENCE

Sis. Erica Bowman (241)

Bro. Harold Evans (5)

Sis. Debra Peppers (73)

SPECIAL SERVICES 

Sis. Helen J H Davis, (73), Chair

Sis. Mary Harris (62)

Bro. Jack May (140)

CONDOLENCES

Sis. Mikita Brown (284)

RELIEF

Sis.  Frances Neal (87)

SUPPLIER

Sis. Cassandra C. Osborne (5) Email: cassandrado54@gmail.com

MEMPHIS SUPPLIER

Sis. Beverly Moore (118)

Sis. Shelia Snow (118) Assistant