APPOINTED GRAND OFFICERS

ADVISORY BOARD

Bro. Anthony Buck, (223),GWP Emeritus                        

Bro. Andrew Jackson (232)

Bro. Cedric J. Bailey Sr. (1)      

Sis. Eva Drain (136)       

Sis. Dameasha Pickett (136)

EXECUTIVE BOARD MEMBERS

Sis. Martha J. Smith (5)             Sis. Diane Hicks (144)        Bro. Antwon Miller (358)

TRUSTEES

Bro. Harold Evans (5), Chair Sis. Michelle Lattimore (232) Sis. Essie Patterson (291)

ACCOUNT/BUDGET/FINANCE

Sis Robbie Pillow (220), Chair Sis. Cassandra C. Osborne (5) Sis Donna Berkley (215)

Sis. Sharon Franklin, PDDGM (291) Grand Lecturer

Sis. Donna Berkley (215), Grand Assistant Secretary

Sis. Deatrice Craddock ( ), Grand Warder

Sis. Michelle S. Moore (165), Grand Warder

Bro. Richard Horner (191), Grand Sentinel

Bro. Corry L. Helton (4), Grand Sentinel

Bro. Roger Thompson (62), Grand Sentinel Emeritus

Sis. Lena Baker (105), Honored Grand Chaplain

Sis. Beverly Staten (22), Grand Assistant Chaplain

Sis. Wanda Grissom (191), Grand Marshal

Sis. Sharon Franklin (291), Grand Marshal

Sis. Darneasha Pickett (136), Grand C.C.F.0

Sis. Sandra R. King (98), Grand Publicist

Sis. Martha J. Smith (5), Grand Historian

Sis. Mary Brown (58), Grand Sunday School Supervisor

Sis. Maria Starks (125), Grand Assistant Sunday School Supervisor

Sis. Deborah Reese (136), Grand Choir Director

Sis. Crystal Brown (4), Grand Musician

STAR POINTS                                                             

Sis. Casondra R. Wilson (61) Grand Adah                    

Sis. Thelma Batson (5) Grand Ruth                            

Sis. Mary Halliburton (136) Grand Esther                     

Sis. Kaye White (1) Grand Martha                               

Sis. Deanna Peppers (241) Grand Electa  

ALTERNATES               

Sis. Regina Elam (125)

FLAG BEARERS                                                        

Sis. Brenda Brinkley (22) Grand Christian Flag             

Sis. Monica Helton (4) Grand U.S. Flag                         

Sis. Gail Jackson (1) Grand O.E.S. Flag                        

TEAM CAPTAINS

Sis. Eva N. Drain, PGWM (136), Administrative Degree Team Captain

Sis. Autrey Whatley (77), O.E.S. Team Captain

Sis. Rhonda Norris (106), Chapter of Sorrow, Team Captain

Sis. Karen Camper (241), Excelsior Purple Gems, Chair

Sis. LaTashja R. Mosby (113) Excelsior Purple Gems, Co-Chair

GRAND STANDING COMMITTEES

SUNBEAM ORGANIZER & SUPERVISORS

Sis. Chandra McKinner (264), Grand Sunbeam Organizer

Sis. Bessie Simms (5), Associate Grand Sunbeam Organizer & Supervisor

APPEALS & GRIEVANCES

Sis. Johnnie Boyd (35), Chair Sis.

Chandra McKinner (264) Sis.

Hazel Thompson (62)

WAYS and MEANS                                                               

Sis. Alisha Senter (133), General Chair                

Sis Murphytine Yarbrough (117), Co-Chair

DISPENSATIONS

Sis. Georgia Walter